„Ujrzenie siebie takim, jakim się jest – uświadomienie wolne od wyborów – stanowi początek i kres wszelkich poszukiwań. „

Robi się już bardzo świątecznie, nastrojowo. Tyle świątecznych „Merry Christmas” przepłynęło już w naszej przestrzeni. Zaraz za chwilę będziemy już totalnie zanurzeni w atmosferze świąt.
 
Usiądziemy przy wspólnym stole, czasami po raz pierwszy od roku albo i wielu lat, może kogoś zabraknie, może ktoś nowy się pojawi. To bardzo specyficzny i bardzo szczególny czas. Zróbmy tak byśmy za rok chcieli znowu usiąść przy tym samym stole w takim samym komplecie, z jeszcze większą otwartością serca i wdzięcznością, że się udało. Zacznijmy już nad tym pracować w tym roku. Każdy po swojemu, w sobie, ze sobą.
 
Może pomoże na w tym „przetrawienie” słów indyjskiego filozofa i myśliciciela Jiddu Krishnamurtiego, który między innymi powiedział coś takiego :
 
„Ludzie uwarunkowani są przez propagandę, przez społeczność, w której zostali wychowani. Każda religia twierdzi, że jej własna ścieżka jest najlepsza. I istnieją tysiące guru, którzy uważają, iż ich metoda, ich system, ich sposób medytacji stanowią jedyną drogę wiodącą do prawdy. 
Proszę zauważyć, że każdy uczeń łaskawie toleruje uczniów innych guru. Tolerancja jest cywilizowaną akceptacją podziałów między ludźmi – politycznych, religijnych i społecznych. Dlatego właśnie świat ulega rozpadowi.
Było tak wielu zbawców, mistrzów, guru, przywódców politycznych i filozofów, a żaden z nich nie wybawił nas od niedoli i konfliktów. Po cóż więc za nimi iść?
Twoim guru jest patrzenie. Od ciebie zależy, czy będziesz patrzył, czy nie. Jeśli jednak patrzysz, gdyż oczekujesz nagrody lub lękasz się kary, to te pobudki uniemożliwiają widzenie. 
Aby widzieć, należy uwolnić się od wszelkich autorytetów, od tradycji, od lęku i od myśli pełnej przebiegłych słów. Prawda nie znajduje się w jakimś odległym miejscu, lecz tkwi – w patrzeniu na to, co jest.
Ujrzenie siebie takim, jakim się jest – uświadomienie wolne od wyborów – stanowi początek i kres wszelkich poszukiwań. „
 
Bardzo spokojnych, akceptujących, wrażliwych chwil Świątecznych.
 
Widzimy się po świętach, prawda?