Sun Temple , Modhera (Gujarat)

Co mają wspólnego te zdjęcia z Tulsi i ta świątynia? Czy mają?
Otóż mają. SŁOŃCE !IMG_3196
Juz dawno dawno temu ludzie zauważyli, że pewne procesy zaczynają się tylko w obecności słońca. Czuli a potem wiedzieli, że słońce ma nadzwyczajną moc. Byli wdzięczni za jego obecność.
Odczuwali potrzebę większego kontaktu, czasami w fizycznej formie, czasami duchowej.
A my, my staramy się by Tulsi była codziennie przepełniona słońcem, jasnością, radością, dobrą energią bez względu na pogodę na zewnątrz. Takie słońce jak dzisiaj bardzo nam w tym pomaga. Energia słońca wspiera w niejednym trudnym momencie.
 
W Indiach poszli nawet wręcz krok dalej bo i modlą się do słońca co rano, i wykonują poranne słynne Surya Namaskar czyli powitanie słońca (sekwencja ruchów i póz w jodze) i nawet budują poświęcone słońcu świątynie jak ta w Modherze (Gujarat) czyli świątynia Sun Temple. (na zdjęciu)
Widzieliście ją, ktoś tam był?
Cudowne miejsce. Spokojne, słoneczne i wypełnione wspaniałą energią. Już nawet pomijając fakt ogromnego szacunku dla budowniczych.
Sun Temple, Modhera

 
Nie mówimy, że Tulsi to świątynia. O kurcze, nigdy! Ale chcielibyśmy by była tu dobra, czysta, słoneczna, energia. Taka, która wspiera, pomaga, regeneruje, odświeża.
Siadajcie w słońcu, przy stoliczkach gdzie słońce będzie miało szanse otulić Was swoimi promieniami.
 
Słonecznego dobrego dnia.