Curry roślinka w Tulsi i Zielone Świątki

curry roslinka w srodku 2Zielone Świątki, święto, które dzisiaj obchodzimy w Polsce to tak naprawdę nasze najulubieńsze święto! Dla wierzących, praktykujących chrześcijan to wielkie święto związane z wiarą. Jednak wiara, religia to rzecz osobista, prywatna. Szacunek.
Ale wiosna przychodzi do każdego. Dokładnie do każdego.
Dlatego i dla wierzących i dla wszystkich innych to święto to przede wszystkim święto drzew, roślin, wszystkich żyjących zielonych stworzeń. A kto był w Tulsi wie, że rośliny, kwiaty, zieleń, natura to dla nas jeden z najważniejszych czułych punktów. Kochamy je.
Nie wiem czy wiecie ale Zielone Świątki wywodzą się z tradycji pogańskiej, kiedy to święto było obchodzone, by powitać wiosnę !!!. I my jesteśmy za tym by kontynuować tę piękną mądrą tradycję.

Wg Wikipedii : „Zielone Świątki – polska ludowa nazwa święta majowego lub czerwcowego, według wielu badaczy pierwotnie związanego z przedchrześcijańskimi obchodami święta wiosny (z siłą drzew, zielonych gałęzi i wszelkiej płodności), przypuszczalnie pierwotnie wywodząca się z wcześncurry roslinka w srodkuiejszego święta zwanego Stado”

Niech żyje Wiosna i wszystko co związane z naturą   🙂

ps. A na zdjęciu nasza ukochana roślinka Curry, która przyjechała do nas z Indii Emotikon smile Pielęgnujemy ją bardzo szczególnie.