Trzech Króli, poniedziałek 06.01.2020 Tulsi działa i serdecznie zaprasza od godz. 12:00 do 22:00

W dniu Święta Trzech Króli zwyczajowo święci się złoto i kadzidło. Tradycja ta powstała na przełomie XV i XVI wieku. Poświęconym kadzidłem okadzano domy i obejścia, aby urchonić ich mieszkańców przed chorobami i nieszczęściami. Ten sam cel miało dotykanie złotem całej szyi.
Zwyczajem był uroczysty obiad, którego uwieńczeniem było tradycyjne ciasto z migadłem. Tak, dokładnie: z jednym migdałem, albowiem ten, komu udało się go znaleźć w swoim kawałku ciasta, otrzymywał miano „króla migdałowego”.
Inną znaną tradycją było chodzenie dzieci po domach. Najmłodsi nosili ze sobą gwiazdę i pukali do okolicznych domów. Od mieszkańców w darze otrzymywali rogale, tzw. „szczodraki”. Podczas święta śpiewano również kolędy o Trzech Królach, a przy kościołach stały stragany, na których sprzedawano kadzidło i kredę.
Ale … już niestety mało co święcimy złoto i kadzidło, mało co pieczemy ciasto z migdałem, mało co jest kolędowania po szczodraki więc pozostaje rodzinne świętowanie przy jakimś przyjaznym stole. Takich stołów 18 mamy u nas w Tulsi. I dzisiaj dla Was gotujemy. Przyjeżdżajcie. Możecie przywieźć trochę złota w darze. Odwdzięczymy się dobrym obiadem 😉
Działamy od 12:00 do 22:00💛Tulsi Mokotow, ul. Domaniewska 22 tel. 797 648 384
Uwaga!💚Tulsi Ursynów, al. Ken 93 tel. 797 648 664 – Zamknięta od 16.10.2019 przenosimy się w nowe miejsce.
🧡 http://tulsirestauracja.pl/ 🧡
😍🌿❤️Good Mood Food with Love from India😍🌿❤️