Navratri w Tulsi 01-09.10.2016

Bardzo piękny zbieg okoliczności zdarzył się w tym roku w związku z wydarzeniami w Indiach i w Polsce.
W Polsce bardzo gorący czas dyskusji, akcji i reakcji w temacie traktowania kobiet, protesty, spotkania, akcje.
A w Indiach w sobotę zaczyna się cudowne 9 dniowe święto Navratri poświęcone właśnie celebrowaniu kobiecości, kobiecej mocy i potędze.
Navratri to święto trwające 9 dni (Nav – 9, ratri – dni) i całości poświęcone Boginiom. Bogini, Bogoniom w 9 odsłonach. Jeden dzień na każdą. Przez 9 dni i nocy w Indiach będą świętować tańcem, radością, spotkaniami, jedzeniem i najróżniejszymi obrządkami właśnie te aspekty człowieczej natury, które przypisane są właśnie kobietom. Przepiękne, kolorowe, energetyczne mocne święto. NAVRATRI 2016 1-9 Navratri w Tulsi

Dlatego Tulsi z podwójną mocą stanie do świętowania Navratri w tym roku. Właściwie potrójną. Raz,że dopiero w tym roku Tulsi zaczeła istnieć i będzie to jej „pierwszy raz”. Dwa, że bliskie jest jej indyjskie świętowanie i tradycja Navratri a trzy, że chce naprawdę być z polskimi kobietami razem w tych ważnych dla nich dniach „Czarnego Protestu”

Czyli NAVRATRI w Tulsi.
Od dzisiaj czyli w sobotę zaczynamy świętować.
Codziennie będziemy opisywać, dokładać nowe ciekawostki, podpowiadać, opowiadać i odpowiadać.
A przede wszystkim będziemy codziennie przez kolejne 9 dni, startując od soboty, zapraszać Was do wspólnego tańczenia, (garba to specjalny taniec, który się wtedy tańczy, prosty ale niezwykle energetyczny) do jedzenia i spędzania czasu.

Codziennie wieczorem od 21 do 22 będziemy zamieniać się w kawałek świętujących Navratri Indii.