🌿Ayurveda 🌿 & Dr Saurabh Pardeshi & Tulsi Ursynów – 08.01.2019 godz. 19:00 spotkanie i wykład „Zdrowy Styl Życia wg Ajurwedy” – wstęp wolny

„Z nowym rokiem nowym krokiem”  mówią i rzeczywiście,  nie wszyscy ale wielu z nas jak co roku coś postanawia.  Coś dla zdrowia, coś dla siebie, dla bliskich, dla planety. My też  . Dojrzeliśmy i ogarnęliśmy temat. Chcemy Państwu i sobie zaproponować taką wspólną nową podróż. Być może dla niektórych będzie to inspiracja by pójść jeszcze inną drogą, dla innych ciekawy element wiedzy, a dla jeszcze innych być może zacznie się nowy etap i zupełnie inna jakość życia.

Chcemy Państwu zaproponować specjalny program –  cykl wykładów, spotkań, warsztatów i innych propozycji związanych z Ayurvedą czyli z indyjską starą wiedzą o zdrowiu, leczeniu , życiu i dobrostanie człowieka i natury.  I w ramach tego projektu nagromadziliśmy całą masę propozycji i pomysłów, które po kolei będziemy Państwu  oferować i na nie zapraszać.

Na pierwszy ogień pójdzie wykład:

 DR SAURABH PARADESHI 

„Styl życia wg Ajurwedy” 

 8 stycznia 2019 roku (wtorek) o godz. 19:00. 

wstęp wolny

Wykład wprowadzający, inicjujący, zachęcający. Szczególnie istotny dla tych, którzy zakończyli poprzedni rok w biegu, stresie, na bezdechu, z nadwagą i poczuciem trudnego życia. Rok 2019 może być już inny. Potrzeba zmian ale one mogą być całkiem proste na początku a potem… pójdzie już z górki 😉

Co to Ayurveda? Dlaczego? Po co? Czemu taka mądra i jak może być nam pomocna?

O tym na wykładzie dr Saurbh Paradeshi. Wstęp wolny. Oprócz ciekawej wiedzy i rozmowy z dr Paradeshi przygotujemy ajurwedyjski Tulsikowy poczęstunek.  Wkrótce sami będziecie Państwo mogli przygotowywać takie rzeczy w swoich domach.

Ajurweda to unikalna koncepcja zdrowia, która postrzega człowieka w sposób holistyczny – jako połączenie ciała, umysłu i duszy. Nie jak nogę, śledzionę i depresję.  Pokazuje jak żyć w harmonii ze sobą, innymi i naturą, wszechświatem.

 

O Ajurwedzie  dr Saurabh Pardeshi mówi:

Ajurweda to sposób na życie. To nie tylko leczenie, ale przede wszystkim zapobieganie chorobom oraz utrzymanie zdrowia, długowieczności i żywotności. Celem Ajurwedy jest uzyskanie równowagi i harmonii. Ajurweda uczy jak się odżywiać, jak zadbać o ciało i umysł, w jaki sposób wykonywać codzienne czynności, jaki styl życia prowadzić i wiele więcej. Nade wszystko jednak Ajurweda uczy nas jak żyć w harmonii z naszym otoczeniem, z naturą, że światem i innymi ludźmi.
Ajurwedyjska unikalna koncepcja zdrowia, postrzega człowieka w sposób holistyczny – jako połączenie ciała, umysłu i duszy. Proponuje nam proste wskazówki i praktyki, pozwalające zachować w naszym życiu harmonię i równowagę.

W trakcie wykładu praktycznie omówimy podstawowe zasady Ajurwedy, a przede wszystkim styl życia, który jest zaadoptowany do naszych polskich realiów i szerokości geograficznej, w której żyjemy.

Wykład poprowadzi : DR SAURABH PARDESHI (AYURVEDACHARYA)

Dr Saurabh Pardeshi ukończył jedną z największych szkół w południowych Indiach, Sri Sri College of Ayurvedic Science and Research, z tytułem Ayurvedacharya (B.A.M.S.). Doświadczenie zdobywał w Chennai, Kerali i Bangalore, w Indiach. W trakcie swojej pracy przeprowadził tysiące konsultacji ajurwedyjskich.
Od wielu lat prowadzi swoją praktykę lekarską w Europie (m.in. we Włoszech, Holandii, Niemczech, Słowenii, Bułgarii). Od 2014 roku prowadzi konsultacje diagnozujące, warsztaty i wykłady w zakresie medycyny ajurwedyjskiej w Polsce. Specjalizuje się również w prowadzeniu Panchakarmy oraz jest trenerem zabiegów ajurwedyjskich.
Posiada wieloletnie doświadczenie w leczeniu problemów endokrynologicznych, hashimoto, chorób metabolicznych, ginekologicznych, przewlekłych bólów głowy, stwardnienia rozsianego, chorób układu nerwowego oraz niepłodności.

 

Organizatorzy spotkania: 

Dr Saurabh Pardesh  https://www.facebook.com/drsaurabhpardeshi/

Tulsi Indyjska Restauracja    http://tulsirestauracja.pl/   https://www.facebook.com/tulsirestauracjaursynow/

Miejsce spotkania – Tulsi Ursynów, al. Ken 93 tel. 797 648 664 (metro Stokłosy, Centralne wejście do Galerii Metro róg al.Ken i ul.Herbsta)